سخن مدیر:

چند لقمه سئو دامنه

دسته‌بندی: ,
بدون دیدگاه

امروز امده ایم تا در مورد سئو دامنه صحبت کنیم :

انتخاب دامنه :

علی شاه کوچکی در این رویداد بیان میکند که : نام دامنه یکی از فاکتور های مهم سئو دامنه است و همچنین یکی از مهم ترین عوامل موفقیت یک وب سایته. از نظر سئو دامنه بهترین نام دامنه، نامی است که با موضوع وب سایت و کلمه کلیدی مورد نظر شما یکی باشه و در دامنه از حرفه شما قید شده باشد، به طور مثال اگر قرار سایتی رو در کلمه تور خارج از کشور سئو کنید، با دامنه isftour.ir شانس خیلی خیلی بهتری نسبت به دامنه isftravel.ir دارید (جهت اطلاع بیشتر باید بگم که این نوع دامنه ها که کلمات کلیدی عیننا در آن ها قرار داره به Exact Match Domain معروف هستند).

چند لقمه <a href=

سئو - سئو دامنه" width="500" height="500" srcset="http://shahkochaki.ir/wp-content/uploads/2017/01/01.png 500w, http://shahkochaki.ir/wp-content/uploads/2017/01/01-150x150.png 150w, http://shahkochaki.ir/wp-content/uploads/2017/01/01-300x300.png 300w" sizes="(max-width: 500px) 100vw, 500px" /> چند لقمه سئوسئو دامنه

 

اما اگر Exact Match Domain شما توسط شخص دیگر قبلا گرفته شده است نگران نباشید و پشت کار داشته باشید. یعنی دنبال یه اسم مخفف باشید که بتونید کلمه کلیدیتون رو داخلش لحاظ کنید. باز هم از مثال بالا استفاده می کنم، دامنه isftour.ir با این که Exact Match Domain نیست اما قسمتی از کلمه کلیدی مورد نظر ما یعنی tour رو داخلش داره که این خودش برای گرفتن امتیاز لازم از این فاکتور کافیه. البته این رو هم اضافه کنم که گوگل فعلا از کلمات مخفف فارسی پشتیبانی آن چنانی ندارد و فقط مخفف کلمات کلیدی انگلیسی و اصلی را پردازش میکند.

 

خب در این قسمت در مورد نام دامنه صحبت کردیم. توجه داشته باشید در صورت امکان دامنه از حداقل حروف تشکیل شده باشد، به غیر از اینکه از لحاظ سئو اهمیت بیشتری دارد در اعتبار سازی هم تائیر زیادی دارد. یعنی حداکثر از ۸ تا ۱۰ حرف تشکیل شده باشد.

 

موضوع بعدی که باید توجه زیادی به آن داشته باشیم عدم سابقه بد در فضای مجازیست. یعنی اینکه دامنه انتخابی شما نباید سابقه داشته باشد و سؤ سابقه آن باید تصدیق گردد. که با یک بررسی ساده از اینترنت میتوانید این مورد را بفهمید ما سایت hosterstats به شما پیشنهاد میکنیم در این سایت می توانید دامنه انتخابی خود را مورد بررسی قرار دهید و از سابقه آن در فضای مجازی اطلاعات لازم را کسب کنید

 

در پایان این قسمت گفت یکی از عوامل دیگر در انتخاب دامنه عمر دامنه است، که گوگل اعتبار به سزایی به سایت هایی که عمر دامنه آنها بین ۳ تا ۵ سال هست می دهد.

 

نکات دیگری که باید به آن توجه نمائید این است که دامنه شما باید بصورت بین الملل باشد یعنی دات کام دامنه شما تحت تصرف شما باشد.این خود نشانه ای از اعتبار بالای شماست. توجه نمائید نیم سرور های اختصاصی اعتبار بیشتری به دامنه میدهند.

  • نویسنده
    علی شاه کوچکی
  • تعداد بازدید
    35,937 نمایش
۰دیدگاه فرستاده شده است.
شما هم دیدگاه خود را بنویسید

پنج × سه =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

نوشته‌های ویژه
اخبار ویژه

با عضویت در خبرنامه، تازه‌ترین نوشته‌های وبلاگ را در ایمیل‌تان دریافت کنید.
برای عضویت نشانی ایمیل خود را وارد کرده و بر روی دکمه عضویت کلیک نمایید.